Kategorie
Moda

Francuskie lane perfumy

>

Francuskie lane perfumy

Słowo „perfumy” pochodzi z łaciny i oznacza „per fumum”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przez dym”. Rzymianie i Arabowie udoskonalili sztukę tworzenia i noszenia perfum 2500 lat temu. Cesarz Neron urządzał wystawne uczty, na których olejek różany i jaśminowy lał się przez fontanny i unosił w powietrzu. Arabska praktyka Bakhoor, w której pali się kadzidło i szlachetne drewno, aby perfumować ubrania i środowisko, jest nadal widoczna dzisiaj.

Jakie były pierwsze perfumy?

Nie wiemy na pewno, czym były pierwsze perfumy damskie, ale wiemy, że pierwszym zarejestrowanym chemikiem na świecie, który był również twórcą perfum, jest kobieta o imieniu Tapputi. Żyła ona w Mezopotamii Babilońskiej około 1200 roku p.n.e. Mówi się, że opracowała ona i zapisała metody ekstrakcji zapachów, kładąc podwaliny pod dzisiejsze perfumy. Pierwsza prawdziwa „fabryka” poświęcona produkcji olejków zapachowych powstała 4000 lat temu na wyspie Cypr. Egipcjanie jako pierwsi uczynili perfumy prawdziwą częścią swojej kultury 3000 lat temu, wymyślając kamienne i szklane naczynia do przechowywania cennych olejków zapachowych i balsamów.

Czy perfumy nalewane mogą być afrodyzjakiem?

Lane perfumy dobrej jakości mogą bez wątpienia sprawić, że noszący je czuje się sexy. Istnieją rzeczywiście perfumy ze składnikami, które są znane z właściwości afrodyzjakalnych, a zapach może spowodować natychmiastowe przyciąganie i intuicyjne reakcje zmysłowe. Składniki takie jak jaśmin, Ylang ylang, wanilia i imbir mają właściwości afrodyzjakalne.

Nalewane perfumy zmieniają się w ciągu dnia – dlaczego?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zapach perfum zmienia się w ciągu dnia? Dzieje się tak dzięki nutom głowy, serca i bazy. Podczas tworzenia zapachu, chemia skóry i użyte surowce powodują, że perfumy ewoluują w czasie. Lane perfumy francuskie to bardzo złożona kompozycja nut górnych, nut serca i nut bazy. Nuty górne są najdelikatniejsze i zazwyczaj nie utrzymują się zbyt długo. Nuty serca to zazwyczaj nuty ziołowe, kwiatowe i korzenne, które utrzymują się dłużej niż nuty górne, ale najdłużej można wyczuć nuty bazowe. Nuty bazowe składają się zazwyczaj z drewna, bursztynu i piżma.

Czy francuskie perfumy lane mają datę ważności?

Skład perfum może się zmieniać z upływem czasu. Dlatego zaleca się, aby perfumy zużyć w ciągu 3 – 5 lat. Po otwarciu flakonu i kontakcie z powietrzem (poprzez otwarcie butelki lub spryskanie atomizera) należy go zużyć w ciągu pierwszych trzech lat. Im starszy jest zapach, tym inaczej może on pachnieć, np. woda toaletowa po kilku latach może pachnieć tylko alkoholem. Im wyższe stężenie perfum, tym większa szansa, że będą one trwalsze – zarówno we flakonie, jak i na skórze. Najczęściej francuskie lane perfumy damskie z cięższymi (orientalnymi) nutami bazowymi utrzymują się najdłużej.

Jak przechowywać perfumy lane?

Są pewne czynniki, o których należy pamiętać przy przechowywaniu perfum. Wilgotność, światło słoneczne i zmiany temperatury wpływają na trwałość perfum. Dlatego, aby Twoje nowe perfumy lane przetrwały dłużej, przechowuj je w pozycji pionowej, w ciemnym miejscu, na które nie ma wpływu wilgoć ani ekstremalne zmiany temperatury – łazienka czy samochód nie są więc idealne.

Jaka jest różnica między Eau de Parfum a Parfum?

Istnieją różne kategorie w perfumerii dla rodzajów perfum o określonym stężeniu. Koncentracja odnosi się do ilości czystego olejku zapachowego w zapachu. Na przykład woda toaletowa ma stężenie około 10%, podczas gdy Eau de Parfum 15%. Francuskie perfumy nalewane, które są klasyfikowane jako prawdziwe Parfum, mają stężenie ponad 20%. Im wyższe stężenie, tym dłuższa trwałość na skórze, co oznacza, że Parfum utrzymuje się na skórze znacznie dłużej niż Eau de Parfum. Można oczekiwać, że Parfum utrzyma się na skórze przez 8-12 godzin, podczas gdy Eau de Parfum może utrzymywać się tylko przez około sześć godzin.

Czy francuskie lane perfumy poprawiają nastrój?

Dobrane perfumy lane są zdecydowanie dobrym środkiem pobudzającym, który może Cię zrelaksować, poprawić nastrój, sprawić, że poczujesz się seksownie i zadziałać jak wzmacniacz pewności siebie. Są doskonałym prezentem na walentynki. Perfumy damskie są również znane z tego, że wywołują pewne skojarzenia. Posiadanie pamięci zapachowej może być dość wyjątkowe, ponieważ pomaga zapamiętać rzeczy, które chcesz zapamiętać. Mówi się również, że perfumy lane cytrusowe sprawiają, że jesteś energiczny i odświeżony.

Dlaczego perfumy pachną inaczej na skórze?

Każdy człowiek ma inne PH skóry, a także prowadzi inny styl życia (sport, dieta, palenie, picie, itp.). Może to mieć wpływ na to, jak Twoje perfumy pachną na Twojej skórze w porównaniu z kimś innym lub na kartce zapachowej. Jeśli zauważysz, że Twoje francuskie perfumy lane pachną inaczej niż kiedyś, nie oznacza to automatycznie, że perfumy się ulotniły lub że zmieniła się ich formuła – może to również oznaczać, że być może zmieniłeś swój styl życia.

Jaka jest różnica między butelką z rozpylaczem a atomizerem?

Większość perfum to atomizery, czyli zasadniczo pompki rozpylające. Flakonik z rozpylaczem nie posiada pompki i nie musi mieć aplikatora na flakonie. Flakony z rozpylaczem są zazwyczaj używane do wody po goleniu. Czyste olejki zapachowe mogą być również prezentowane w kryształowych buteleczkach, które nie mają pompki, ale posiadają aplikator, który pozwala na naniesienie perfum na skórę.

Jak aplikować perfumy?

Francuskie perfumy aktywowane są ciepłem ciała, dlatego też należy je aplikować na skórę w głównych punktach pulsu, na wewnętrznej stronie nadgarstka, na szyi, za uchem, na łokciach i za kolanami. Nie pocieraj nadgarstków o siebie, ponieważ zmieni to molekuły perfum i sprawi, że zapach będzie pachniał inaczej. Możesz również wlać perfumy na włosy, ponieważ utrzymają się one dłużej i rozproszą zapach, ponieważ są w ciągłym ruchu. Proszę powstrzymać się od rozpylania perfum bezpośrednio na włosy, ponieważ zawarty w nich alkohol może je wysuszyć. Rozpyl perfumy na szczotkę przed rozczesaniem włosów .

Czy perfumy są wegańskie?

Wiele perfum zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego. Jeśli chcesz mieć pewność, że są to perfumy w 100% wegańskie, zaleca się sprawdzenie ich przed zakupem. Nie ma jeszcze oficjalnego oznakowania na opakowaniach. Perfumy Hugo Boss nie są testowane na zwierzętach, a większość naszych perfum posiada certyfikat odpowiedni dla wegan. Niektóre z naszych perfum, które nie są odpowiednie dla wegan, zawierają naturalny wosk pszczeli i miód absolutny, który jest pozyskiwany z południa Francji jako produkt uboczny przemysłu miodowego.

Co to są perfumy unisex?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie perfumy są unisex. Nie ma reguły, która mówiłaby, że słodki, kwiatowy zapach jest dla kobiet, a głęboki, drzewny dla mężczyzn. To użytkownik decyduje, jak chce pachnieć i jak chce uzupełnić swoją osobistą szafę z perfumami. Istnieje rzeczywiście wiele kobiet noszących zapachy, które są klasyfikowane jako męskie i nie ma nic złego w tym.

Zapachy na wodzie

Trwałe wodne zapachy to takie, które czerpią inspirację z wody, najczęściej z oceanu. Z tego powodu są one czasem nazywane zapachami „oceanicznymi” lub „morskimi”. Wodne zapachy zyskały na popularności w latach 90-tych, działając jak olfaktoryczny reset, pachnąca mokra ściereczka, jeśli chcesz, aby zmyć wszystkie śmierdzące białe kwiaty, bomby przyprawowe i nadmierne perfumy z lat 80-tych. Ta grupa zapachów opiera się w dużej mierze na materiale o nazwie Calone, który przynosi wrażenie morskiej bryzy, krystalicznie czystej wody i najwyższej świeżości. Na przestrzeni dziesięcioleci zapachy wodne ukazywały nam wiele różnych perspektyw wody, od rozszalałych oceanów po spokojne baseny. Więcej ciekawych zapachów znajdziesz na angelove.pl

Nieotwarte perfumy – Jak można poznać datę produkcji?

Dla tych, którzy spekulują krótki okres trwałości nieotwartego zapachu, jak dokładnie znasz datę produkcji? To znaczy, skąd wiesz, kiedy po raz pierwszy został zabutelkowany. Oczywiście, jest możliwe, że możesz sprawdzić kod partii na butelce i zapytać producenta. Większość ludzi nie zamierza tego robić.

Jeśli weźmiesz popularny zapach, który jest na rynku od jakiegoś czasu, możesz nigdy nie wiedzieć, kiedy został wyprodukowany. Istnieje wiele zapachów projektantów, które są popularne i były przez 10 lub 20 lat.

Czy używanie starych lub przeterminowanych perfum jest bezpieczne?

Nie ma powodu, by nie używać starych lub przeterminowanych perfum. Spojrzenie na flakon i wiedza o warunkach, w jakich był przechowywany, są dobrymi wskaźnikami tego, jak bardzo produkt jest bezpieczny. Jeśli używałeś go wcześniej, nie powinno być żadnych problemów. Zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż żałować, więc możesz rozpylić niewielką ilość na nadgarstku przez jeden dzień, zanim rozpylisz ją wszędzie indziej. Jeśli był źle przechowywany, np. w świetle słonecznym, może wyglądać na odbarwiony i może zniknąć. Dlatego prawdopodobnie lepiej jest go wyrzucić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.