Kategorie
Moda

Plecak antykradzieżowy — co warto o nim wiedzieć?

>

Plecaki antykradzieżowe sprawdzą się u każdego, kto dba o bezpieczeństwo swoich danych, urządzeń elektronicznych i innych cennych przedmiotów. Cechują się nie tylko wysokim bezpieczeństwem, ale także ciekawym designem i dużą funkcjonalnością. Sprawdzą się zarówno w podróżach, w tym służbowych oraz w pracy, jak i szkole. Uchronią nas nie tylko przed kradzieżą, ale także zabezpieczą przedmioty przed przypadkowym uszkodzeniem. Decydując się na zakup plecaka antykradzieżowego, możemy być pewni o bezpieczeństwo naszych rzeczy. Poniżej opowiadamy czym, różni się od tradycyjnego plecaka, a także, dlaczego warto się na niego zdecydować.

Czym się różni plecak antykradzieżowy od tradycyjnego plecaka?

Plecak antykradzieżowy, w porównaniu do zwykłego plecaka wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, zarówno pod względem kradzieży, jak i zniszczeń. Zaprojektowany został tak, abyśmy czuli, że nasze cenne przedmioty czy dokumenty są w nim bezpieczne. Producenci stosują w swoich produktach wiele taktyk, które skutecznie zniechęcają złodzieja i spowalniają lub uniemożliwiają mu przywłaszczenie sobie naszych rzeczy.

Pierwszym z wielu rozwiązań jest obecność wielu ukrytych kieszeni i saszetek, w których bez obaw przechowamy najcenniejsze rzeczy. Zazwyczaj umieszcza się je tuż przy plecach, by złodziej miał do nich utrudniony dostęp. Odstrasza to kieszonkowców, ponieważ gdy nie widzą widocznych kieszeni czy zamków, zwykle rezygnują z rabunku.

Plecaki wyposażone są także w specjalną przegrodę na laptopa, kieszenie na dokumenty i telefon, a także uchwyt na długopis, klucze i portfel. Jest to wygodne i zapewnia dobrą organizację, dzięki czemu łatwo znajdziemy potrzebne rzeczy w naszym plecaku.

Dodatkowo zamki przykrywa się często tzw. listwami, przez co są trudniejsze do zlokalizowania. Co ciekawe, plecaki antykradzieżowe wykonuje się z wytrzymałych materiałów, które są ciężkie do przecięcia. Wiele modeli posiada także specjalne paski, wypełnione drutem oraz stalowe siatki umieszczone między warstwami materiału, dzięki którym przecięcie plecaka staje się niemal niemożliwe dla złodzieja.

Funkcje plecaków antykradzieżowych

Dodatkową funkcją, chroniącą przed kradzieżą, jest zastosowanie linek lub karabińczyków. Bez obaw będziemy mogli przymocować nasz plecak do stale zamontowanego elementu, np. biurka, stolika czy krzesła. Jest to świetne rozwiązanie, gdy musimy na chwilę zostawić nasze rzeczy bez opieki lub chcemy się zdrzemnąć w czasie podróży.

Niektóre modele plecaków antykradzieżowych wyposażone są we wbudowane zamki szyfrowe. Ustawiamy w nich kod, dzięki czemu tylko my będziemy mogli go otworzyć. Jest to dodatkowa ochrona, gwarantująca nam wysoki stopień bezpieczeństwa naszych rzeczy.

Kolejnym zabezpieczaniem jest zastosowanie technologii RFID, która uniemożliwi złodziejowi zeskanowanie naszych danych. Dzięki niej możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych kart płatniczych i innych dokumentów elektronicznych. Uchroni nas to przed kradzieżą pieniędzy i tożsamości.

Plecak antykradzieżowy zabezpiecza również przed przypadkowym otwarciem — przy suwakach znajdują się specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają ich rozsunięcie. Przy szelkach często stosuje się podobne rozwiązanie, po to, aby nie odpięły się podczas noszenia.

Zazwyczaj plecaki antykradzieżowe są także wodoodporne, dzięki czemu nie musimy się bać, że deszcz lub śnieg może uszkodzić naszego laptopa, telefon i inne przedmioty. Świetnie sprawdzą się więc jako plecak turystyczny. Do wyboru jest wiele modeli o różnej wielkości i pojemności, które posiadają także kieszenie na napoje, co będzie przydatnym rozwiązaniem w podróży.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze plecaków antykradzieżowych?

Warto przemyśleć najpierw, w jakim celu będziemy go używać i jakie rzeczy w nim przenosić. Na rynku są dostępne różne modele o wielu rozmiarach i funkcjach. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj im większa liczba zabezpieczeń, tym większa cena produktu.

Jeśli chcemy używać plecaka antykradzieżowego głównie w podróżach, warto zdecydować się na model turystyczny. Ma on wiele dodatkowych funkcji — kieszenie na napój, ale także przydatne pasy do mocowania maty lub śpiwora. Plecak turystyczny jest także wodoodporny, więc nie musimy się martwić warunkami atmosferycznymi w trakcie noszenia plecaka. Cechują się także dużym komfortem noszenia i wytrzymałością. Wykonane są z lekkich materiałów i mają możliwość regulacji pasów i szelek, aby można je było wygodnie nosić. Oprócz tego chronią oczywiście przed kradzieżą i samoistnym otwarciem. Dzięki plecakom antykradzieżowym długie wędrówki i wycieczki będą nam niestraszne.

Jeśli chcemy zabierać plecak antykradzieżowy do pracy czy szkoły, warto wybrać model, który będzie zarówno funkcjonalny, solidnie wykonany, jak i wygodny. Jest to ważne, ponieważ będziemy go używać codziennie. Plecak antykradzieżowy musi być komfortowy w noszeniu i lekki. Szelki i tylna część plecaka powinny posiadać wyściółkę, aby komfortowo się go nosiło na co dzień.

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał, powinien być wytrzymały i chronić przed przecięciem przez złodziei. Wybierajmy modele wzmocnione stalową siatką, która skutecznie nas przed tym ochronią.

Jeśli pracujemy w biurze lub jesteśmy studentem, przydatne będą liczne przegródki, np. na laptopa, tablet, telefon czy dokumenty. Co ciekawe dobre jakościowo modele, mają także funkcję redukcji wstrząsów podczas noszenia, co dodatkowo zabezpiecza urządzenia elektroniczne. Plecak antykradzieżowy powinien mieć także specjalną przegródkę na karty, paszport i inne dokumenty. Przydatne będą także przegródki na długopis, uchwyty na klucze itp.

Zwróćmy także uwagę na zastosowane funkcje bezpieczeństwa. W zależności od producenta będą one się różnić, więc warto je porównać. Zdecydowanie warto zdecydować się na plecaki antykradzieżowe z technologią RFID, dzięki czemu nasze dane będą bezpieczne. Warto pomyśleć także o zamkach szyfrowych, jeśli przenosimy naprawdę cenne rzeczy. Poza tym koniecznie wybierzmy model z ukrytymi kieszeniami, zabezpieczeniem zamków i przykrywającą suwak listwą.

Dostępne są także modele plecaków antykradzieżowych ze specjalnymi funkcjami. Możemy tu wyróżnić port USB z power bankiem, dzięki któremu naładujemy urządzenia elektroniczne, a także specjalną kieszeń z funkcją chłodzenia, która sprawdzi się w przypadku przechowywania leków czy chęci schłodzenia napoi.

Czy warto się zdecydować na plecak antykradzieżowy?

Powinny się na niego zdecydować osoby, które przenoszą w nich cenne przedmioty, takie jak laptop, tablet, ważne dokumenty, klucze, telefon itp. Plecak antykradzieżowy nie tylko uchroni nas przed kradzieżą, ale także przed sczytywaniem danych z kart płatniczych i dokumentów. Doskonale sprawdzi się nie tylko w pracy i szkole, ale także w podróży, na zakupach czy siłowni. Zapewni nam wysoki komfort noszenia w połączeniu z nowoczesnym, ciekawym wzornictwem. A co najważniejsze — transportując w nim ważne dla nas przedmioty, możemy być spokojni o ich bezpieczeństwo. Zabierając ze sobą plecak antykradzieżowy, będziemy czuć się bezpiecznie, podróżując komunikacją miejską, pociągiem czy przebywając w dużych skupiskach ludzi. Na stronie e-mcklein.pl dostępnych jest wiele modeli plecaków antykradzieżowych z różnymi funkcjami, spośród których, każdy wybierze coś dla siebie. Będzie to również doskonały pomysł na prezent dla naszych najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.