Kategorie
Zdrowie

Mezoterapia igłowa – czy warto ją wykonać?

Mezoterapia igłowa – czy warto ją wykonać?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Jego niezaprzeczalnym atutem jest wysoka skuteczność, ale również i bezpieczeństwo. Jest jednak pewien warunek. Zabieg musi być wykonany przez profesjonalistę. Zanim udamy się więc na zabieg mezoterapii igłowej, wybierzmy odpowiedni gabinet medycyny estetycznej. Dowiedzmy się także, jakie są wskazania i przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi. Warto także mieć świadomość tego, jak właściwie wygląda mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać.

Mezoterapia igłowa – najważniejsze informacje

Jak już zaznaczono na wstępie, mezoterapia igłowa stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających. Nadal jednak, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie mezoterapia igłowa jest. Tymczasem okazuje się, że zabieg ten polega na niechirurgicznym wprowadzeniu do skóry koktajlu starannie dobranych składników odżywczych, które poprawiają wygląd skóry. Warto zaznaczyć, że zabiegi mezoterapii igłowej mają zarówno zastosowanie profilaktyczne, jak i lecznicze. Zabiegowi mezoterapii może zostać poddana zarówno skóra twarzy, jak i skóra głowy. Ponadto, mezoterapię można wykonać także u osób dotkniętych cellulitem, a ten zazwyczaj dotyka takie partie ciała jak brzuch, uda czy pośladki.

Jakie substancje wykorzystywane są najczęściej w mezoterapii igłowej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie substancje wykorzystywane są najczęściej w mezoterapii igłowej. Okazuje się, że jedną z najpopularniejszych substancji jest kwas hialuronowy. Nie ma się temu co dziwić, bo wykazuje on niesamowicie dobroczynny wpływ na stan naszej skóry. Zapobiega nadmiernej utracie wody przez naskórek. Wspiera również naturalną barierę ochronną skóry. Intensywnie ją nawilża, regeneruje i rozświetla. Kwas hialuronowy to nie jedyna substancja wykorzystywana podczas zabiegu jakim jest mezoterapia igłowa. Popularna jest również kofeina o silnych właściwościach ujędrniających i napinających. Ponadto, składnik ten silnie usprawnia mikrokrążenie. Wśród substancji, które znajdują się w koktajlu odżywczym wyróżnić można także wyciąg z nostrzyka żółtego, rutynę, dekspantenol czy krzemionkę organiczną. Każda z tych substancji dobroczynnie wpływa na stan naszej skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg, do którego są określone wskazania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

 • zmarszczki
 • cellulit
 • nadmierne wypadanie włosów
 • wiotkość skóry
 • rozstępy

Jeżeli dotyczy nas jeden z wymienionych wyżej problemów, udajmy się do gabinetu medycyny estetycznej. Musimy jednak pamiętać o tym, że o tym, czy zabieg zostanie wykonany ostatecznie decyduje specjalista. Trzeba bowiem wykluczyć istnienie pewnych przeciwwskazań. Dlatego też, przed zabiegiem przeprowadzany jest staranny wywiad.

Kiedy zabieg mezoterapii igłowej jest przeciwwskazany?

Niestety, zabieg medycyny estetycznej jakim jest mezoterapia nie zawsze może zostać wykonany. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do mezoterapii. Wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim:

 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • aktywne stany zapalne skóry
 • ciążę
 • karmienie piersią
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych

Niektóre z wymienionych wyżej przeciwwskazań mają charakter przemijający. Jeżeli więc ustąpią, będziemy mogli skorzystać z jednego z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jakim jest właśnie igłowa mezoterapia.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Każdy, kogo interesuje poprawa stanu skóry chce wiedzieć, na czym mezoterapia igłowa polega. Na szczęście, mezoterapia nie jest jakimś szczególnie skomplikowanym zabiegiem. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że zabieg wykonywany jest po starannym oczyszczeniu skóry. Należy pozbawić ją wszelkich zanieczyszczeń. Następnie, kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej wprowadza składniki aktywne cienką igłą pod skórę. Są to zazwyczaj gotowe preparaty o bogatej zawartości składników aktywnych. Zwiększają one elastyczność skóry oraz przyczyniają się do zwiększenia produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki nim, można także uniknąć niedoborów witamin. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zabieg mezoterapii jest bolesny. Na szczęście, mezoterapia nie należy do bolesnych zabiegów. Niemniej jednak, zanim kosmetolog rozpocznie mezoterapię igłową, może zastosować krem znieczulający.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, na czym polega mezoterapia igłowa, ale również nad tym, jakie są jej efekty. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że pełne efekty mezoterapii widoczne będą po kilku seriach zabiegu. Na co można więc liczyć? Na pewno spłyceniu ulegną zmarszczki, a te drobne mogą zostać nawet całkowicie wygładzone. Ponadto, dzięki mezoterapii igłowej można liczyć na wyrównanie kolorytu skóry i redukcję przebarwień. Jeżeli chodzi zaś o cellulit, on także może zostać pokonany. Ponadto, mezoterapia może pomóc w redukcji uciążliwych rozstępów. Dzięki transportowi substancji odżywczych do skóry głowy, przyśpieszony może zostać porost włosów.

Jak postępować po zabiegu mezoterapii igłowej?

Aby zabieg mezoterapii igłowej był efektywny, konieczne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. Przede wszystkim ważne jest delikatne traktowanie swojej skóry. Najistotniejsze jest to, aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, zwłaszcza tych intensywnych. Unikajmy również solarium, bo jest ono absolutnie niewskazane. Ponadto, przez minimum tydzień po zabiegu trzeba unikać sauny, basenu, jak również depilacji. Niewskazane są również intensywne ćwiczenia fizyczne. Nie wolno także decydować się na stosowanie peelingów intensywnie złuszczających. W przeciwnym razie dojść może do silnego podrażnienia skóry oraz do jej zaczerwienienia. Niewłaściwa troska o skórę zwiększa także prawdopodobieństwo pojawienia się skutków ubocznych.

Jak znaleźć dobry gabinet medycyny estetycznej?

Aby mezoterapia igłowa była skuteczna, musi być przeprowadza w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej bądź w gabinecie kosmetologicznym. Osoby mieszkające w pobliżu Olsztyna mogą skorzystać z usług The Beauty Doctors. Na stronie internetowej thebeautydoctors.pl znajdziemy wszelkie niezbędne nam informacje. Dowiemy się, jakie są najczęściej stosowane preparaty w mezoterapii i jaki jest koszt zabiegu. Dobrym pomysłem może okazać się również zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Ważne jest to, abyśmy czuli się w gabinecie medycyny estetycznej bezpiecznie. Jeżeli cokolwiek nas niepokoi, nie bójmy się zadawać pytań. Tylko wówczas będziemy w pełni usatysfakcjonowani przebiegiem zabiegu. Poza tym, jeżeli cokolwiek w trakcie zabiegu wzbudzi nasze wątpliwości, mamy prawo porozmawiać o tym ze specjalistą. Istotne jest także to, aby lekarz bądź kosmetolog wyjaśnił nam, jak pielęgnować skórę po zabiegu. Nieodpowiednie dbanie o nią może bowiem sprawić, że efekty mezoterapii igłowej zostaną zaprzepaszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.