Kategorie
Zdrowie

Medycyna estetyczna

Depilacja laserowa

Z roku na rok depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Ten rodzaj depilacji polega na usunięciu niechcianego owłosienia poprzez wykorzystaniu wiązki światła lasera. Podczas zabiegu to właśnie wiązka światła emitowana przez specjalistyczny laser wnika głęboko w skórę. Wówczas światło lasera niszczy całą cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Laser depilujący prowadzi do miejscowego uszkodzenia materii o ciemniejszej barwie, czyli melaniny, która odpowiada za wzrost włosa. Cały ten proces odbywa się w mieszku włosowym, a co za tym idzie zabieg nie ogrzewa pozostałej skóry. Warto wiedzieć, że to właśnie melanina stanowi główny chromofor dla większości zabiegów depilacji laserowej. Melanina złożona jest z polimerów, a jej zadaniem jest nadawanie pigmentu skórze, a także włosom. W każdym pojedynczym włosie występują aż dwa rodzaje naturalnej w orgazmie człowieka melaniny:

 • eumelanina, która nadaje kolor brązowy lub czarny,
 • feomelanina, która jest pigmentem o zabarwieniu żółtoczerwonym.

W trakcie zabiegu laser wytwarza energię, która pochłaniana jest przez barwnik włosa. Następnie energia lasera przemienia się w energię termiczną i dochodzi do nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa. Jest to proces fototermolizy selektywnej, która powoduje uwęglenie komórek macierzystych włosa.

Aby zabieg depilacji laserowej przyniósł oczekiwane rezultaty musi zostać wykonany przez specjalistę posiadającego wiedzę na temat tego jaka jest odpowiednia moc oraz czas trwania impulsu. Oczywiście zarówno dobór jednego jak i drugiego jest ściśle zależne od rodzaju włosów oraz typu skóry. Zaleca się również wykonanie kilku zabiegów ze względu na fakt, że światło lasera oddziaływuje tylko i wyłącznie na włosy będące w fazie wzrostu. Co więcej najlepsze efekty depilacji laserowej odnotowuje się podczas zabiegów przeprowadzanych u osób posiadających czarne bądź brązowe włosy.

Depilacja laserowa cieczy się ogromną popularnością i jest jedną z metod fizycznych redukcji zbędnego/niepożądanego owłosienia z różnych części ciała. Jednak zabieg powinien zostać wykonany w sterylnym miejscu, z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu oraz przez osobę z doświadczeniem i niezbędną wiedzą. Zabieg depilacji laserowej w Warszawie oferuje doświadczona w tym zakresie klinika SkyClinic.

Ginekologia estetyczna

Dawniej problemy na tle ginekologicznym były tematem tabu. Dziś kobiety są bardziej otwarte i chętniej sięgają po pomoc, w tym zakresie. Problemów ginekologicznych o podłożu estetycznym może być naprawdę wiele. Kobiety borykające się z dyskomfortem spowodowanym swoim miejscem intymnym często odczuwają ból, a także cierpi na tym ich psychika i poczucie własnej wartości. To właśnie szereg różnych zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną ma na celu poprawę jakości życia kobiet. Zabiegi te nie tylko poprawiają wygląd miejsc intymnych ale także:

 • zwiększają/przywracają komfort życia seksualnego,
 • likwidują bardzo krępujące problemy np. nietrzymanie moczu,
 • poprawiają stan pochwy,
 • poprawiają stan okolic intymnych,
 • regenerują okolice intymne,
 • zmniejszają ryzyko infekcji,
 • zmniejszają bądź niwelują podrażnienia miejsc intymnych,
 • poprawiają nawilżenie.

Większość z kobiet które zdecydowały się skorzystać z ginekologii estetycznej docenia efekty zabiegów. Pacjentki odzyskują radość i energie życiową. Ma to ogromny wpływ na poczucie własnej wartości i komfort psychiczny.

Klinika SkyClinic, która zajmuje się między innymi ginekologią estetyczną w Warszawie w swojej ofercie posiada, takie zabiegi jak:

 • Lifting krocza: Czyli zabieg, który w dużej mierze opiera się na zwężeniu zbyt luźnej tkanki mięśniowej. Po wykonaniu tego zabiegu kobiety mogą cieszyć się z większego odczuwalnego komfortu podczas stosunków seksualnych.
 • Laserowa plastyka krocza: Zabieg ten ma za zadanie poprawić napięcie całej ściany pochwy oraz poprawić jej elastyczność.
 • Plastyka łechtaczki: Dzięki temu zabiegowi każda kobieta może cieszyć się większym doznaniom podczas stosunku seksualnego oraz zdecydowanie łatwiej jest jej osiągnąć orgazm łechtaczkowy.
 • Zmniejszanie warg sromowych mniejszych: Zbyt duże wargi sromowe często są przyczyną odczuć bólowych i częstych podrażnień. Zabieg zmniejszający wargi sromowe niweluje ten problem oraz dodatkowo w pływa na poprawę satysfakcji seksualnej.
 • Usuwanie problemów związanych z nietrzymaniem moczu: Kobiety borykające się z problem spowodowanym nietrzymaniem moczu odczuwają bardzo nasilony dyskomfort psychiczny. Dzięki wykonaniu zabiegu pacjentki mogą pozbyć się problemu i zacząć normalnie funkcjonować.

Zaffiro

Jak doskonale wiadomo z wiekiem organizm człowieka traci swoją naturalna zdolność do produkcji kolagenu. Skutkuje to pojawieniem się zmarszczek na skórze oraz utraci ona swoją daną elastyczność i sprężystość. Warto jednak wiedzieć, że dzisiejsza medycyna estetyczna w swoim asortymencie posiada zabiegi, które powodują, że skóra odzyskuje młody i piękny wygląd. Jednym z taki zabiegów jest zabieg Zaffiro, który umożliwia na natychmiastową poprawę wyglądu skóry. Już kilka zabiegów powoduje widoczna redukcję zmarszczek i poprawia wygląd. Co ważne zabieg zeffiro jest zabiegiem, który można wykonywać nie tylko na skórę twarzy, ale także na inne części ciała. Zabieg zeffiro w Warszawie oferuje doświadczona i profesjonalna klinika SkyClinic. Warto wiedzieć, że zabieg Zaffiro to termolifting, który jest przede wszystkim bezinwazyjny. Urządzenie do zabiegu posiada specjalną głowicę, która została wykonana ze szkła szafirowego, a dziki temu wytwarza promieniowanie podczerwone o właściwej długości. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych włókien kolagenowych. U większości pacjentek poddanych tej metodzie odnotowuje się aż 30% wzrost produkcji włókien kolagenowych, a efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas.

Blefaroplastyka

Z biegiem lat zmiany spowodowane utrata kolagenu oraz działaniem grawitacji ziemskiej są coraz bardziej dostrzegalne. Utrata elastyczności skóry jest bardzo widoczna zwłaszcza w rejonach twarzy. Niestety wiele osób cierpi z powodu opadających górnych powiek oczu, czyli ptozy. Twarz i oczy cięgle wyglądają na zmęczone i smutne. Zmniejsza się również pole widzenia. Co więcej opadające powieki mogą powodować pogłębienie się zmarszczek na czole oraz być przyczyną powracających bóli głowy. Na szczęście wiele klinik zajmujących się medycyną estetyczną w swojej ofercie posiada Blefaroplastykę, czyli plastykę górnych powiek. Klinka warta polecenia, ktora zajmuje się Blefaroplastyką na terenie Warszawy jest SkyClinic. Zabieg ten nazywany jest często liftingiem powiek. Blefaroplastyka polega na wycięciu rozciągniętej tkanki i podniesienie górnych powiek. Efektem zabiegu jest odlodzenie całego wyglądu twarzy. Wiele pacjentek, które podały się zabiegowi plastyki powiek cieszą się także dodatkowym efektem, a mianowicie wygładzeniem zmarszczek na czole.

Klinika medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna pozwala usunąć niedoskonałości o różnorodnym podłożu. dzięki niej pacjenci mogą uzyskać nie tylko poprawę wyglądu zewnętrznego swojego ciała ale także spokój i komfort psychiczny.

Zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dziś niemal w każdym mieście można odnaleźć klinikę medycyny estetycznej, która oferuje różnorodne zabiegi. Warto jednak pamiętać o tym, że medycyna estetyczna ma za zadanie poprawić jakość życia pacjentów. Dlatego decydując się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu warto skorzystać z kliniki, która posiada doświadczenie oraz odpowiednie potwierdzone kalifikacje. Decyzja dotycząca tego gdzie wykonamy zabieg jest bardzo ważna. Jeśli zabiegi estetyczne zostaną wykonane przez osobę, która nie posiada odpowiedniej wiedzy oraz profesjonalnych urządzeń może przynieść odwrotne efekty do zamierzonych, a ryzyko spowodowane wykonaniem danego zabiegu wzrasta. Godną polecenia klinka medycyny estetycznej na terenie Warszawy jest klinika SkyClinic.

Mezoterapia igłowa

Zabiegiem niewątpliwie wartym uwagi jest stosowana od wielu lat w medycynie estetycznej mezoterapia igłowa. Metoda ta polega na podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapię igłową stosuje się w celu uzyskania efektu liftingu skóry, odmłodzenia skóry oraz rewitalizacji. Co więcej mezoterapia igłowa jest metodą terapeutyczną przynoszącą niemal natychmiastowe rezultaty. Podczas zabiegu bezpośrednio pod skórę wstrzykuje się substancje, które zostały specjalnie przygotowane przez laboranta. Może być to na przykład kwas hialuronowy.

Ponadto dzięki poddaniu się zabiegowi mezoterapi igłowej można usunąć rozstępy, miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, czyli np. tak zwaną oponkę oraz usunąć cellulit. Mezoterapia igłowa daje również imponujące rezultaty podczas leczenia i profilaktyki łysienia. Kliniką specjalizującą się w mezoterapi igłowej na terenie Warszawy jest klinka Skyclinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.